O szkole

Szkoła Psiara powstała z miłości do psów i wielkiej pasji do naszych czworonożnych przyjaciół. Psiara to szkoła, która opiera się na pozytywnych metodach szkoleniowych. Chcę nauczyć Was wspólnego języka  w relacji z Waszym psem, komunikacji, czytania psich sygnałów.

Szkoła działa na terenie Warszawy(kursy indywidualne i konsultacje behawioralne), kursy grupowe na terenie Dolinki Służewieckiej.

Podczas zajęć zwracam szczególną uwagę na emocje, potrzeby naszych psiaków i psie motywacje. Szanuję przy tym ich przestrzeń, do każdego psiaka podchodzę indywidualnie. Każdy psiak jest inny, ma swój temperament, osobowość, swoją historię.

Ważne dla mnie jest budowanie relacji między psem a jego przewodnikiem, opartej na budowaniu więzi, szacunku i zaufaniu.

Podczas konsultacji behawioralnej prowadząc terapię psa staram się dotrzeć do istoty problemu. Każdym psem kierują jego potrzeby, motywacje, hormony, doświadczenia. Każdy pies ma swój potencjał i możliwości. Czasami bywa trudno, ale wytrwałością i pracą  można dotrzeć do swojego pupila. Każdy z nas jest odpowiedzialny za swojego psa.

W szkole nauczycie się podstawowych komend, aby Wasz pies był bezpieczny. Będziecie pracować w rozproszeniach, w przestrzeni miejskiej, aby pies skupiał uwagę na przewodniku. Uczymy się odczytywania psich sygnałów, rozumienia psiej komunikacji.

Na kursach nauczycie się jak kreatywnie spędzać czas z psem w domu i na spacerach.

Zajmujemy się:

• szkoleniami grupowymi

• szkoleniami  indywidualnymi

• konsultacjami behawioralnymi,  terapią behawioralną psów z zachowaniami problemowymi

• doradztwem w kwestii doboru rasy

• pomocą przy kynofobii

• wsparciem trenerskim przy miotach hodowlanych

• testami psychologicznymi szczeniąt

• wprowadzeniem noworodka do domu z psem i wprowadzeniem psa do domu z dziećmi

• praca z psami lękliwymi

• wprowadzeniem kreatywnych zabaw z psem

1. Zapisy na zajęcia odbywają się drogą mailową lub telefoniczną.
  2. Uczestnictwo w zajęciach jest potwierdzone mailem organizacyjnym.
  3. W szkole Psiara pozytywna psia szkoła z pasją wpłat dokonujemy gotówką bądź na konto po  pierwszych zajęciach, najpóźniej przed drugimi zajęciami.
  4. Jest możliwości odrabiania 1 zajęć, na których się nie było. Odrabiamy zajęcia 15 minut przed następnymi zajęciami bądź 15 minut po zajęciach. Ustala to trener. Zajęcia z przywołania można odrobić z inną grupą na następnym kursie, decyzje podejmuje trener.
  5. Trener zastrzega sobie możliwość przełożenia zajęć z uwagi na * złe warunki atmosferyczne, (temperatura poniżej minus 5 stopni C., ulewa),* z uwagi na zbieżny termin szkoleń trenera podnoszących jego kwalifikację i rozwój.
  6. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystywania zdjęć oraz filmów wykonanych podczas szkolenia do celów własnych/promocyjnych
  7. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany i/lub odwołania szkolenia/kursu, jeżeli na dany termin zgłosi się zbyt mała liczba osób
  8. Organizator  nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez innych uczestników szkolenia bądź szkody wyrządzone przez psy obecne na szkoleniu i inne psy.
  9. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody powstałe u Uczestników lub osób trzecich, bądź psów  w związku lub na skutek niewłaściwego zabezpieczenia psa przez właściciela
  10. Kurs w pakiecie indywidualnym trwa od daty podpisania umowy do max. 3 mies.

Na placu-terenie szkoleniowym:

1. Na zajęcia należy przychodzić 5 min przed planowym rozpoczęciem spotkania.
  2. Na teren miejsce szkoleniowe zawsze wprowadzamy psa na smyczy.
  3. Nie należy podchodzić do innych psów bez zgody instruktora prowadzącego.
  4. Na terenie szkolenia jest obowiązek sprzątania po psie.
  5. Psy puszczane są ze smyczy wyłącznie na hasło instruktora prowadzącego zajęcia.
  6. Na zajęcia należy przychodzić przygotowanym – z dużą ilością smakołyków, z zabawkami, wodą dla psa, smyczą materiałową dla psa (2,5 – 5m).
  7. Nie używamy smyczy typu flexi.
  8. Pies powinien mieć aktualne szczepienia, książeczka szczepień psa do wglądu.
  9. Właściciel jest odpowiedzialny za swojego psa.
  10. Uczestnicy szkolenia/kursu są zobowiązani do ćwiczeń, trenowania z psami pomiędzy zajęciami zgodnie z poleceniami trenera
  11. Pies, który całe zajęcia szczeka, przeszkadza w prowadzeniu zajęć, jest agresywny może być przez trenera( dla dobra szkoleniowego psa ) przekierowany na  kurs w pakiecie indywidualnym, bądź konsultacje indywidualne.

Pamiętamy jednak, że pies komunikuje się z nami werbalnie, wysyła nam sygnały, które będziemy uczyć się odczytywać.